W tym artykule postaram się omówić kilka najważniejszych parametrów klimatyzacji którymi warto się zainteresować przed wyborem urządzenia do własnego mieszkania (klimatyzacja do mieszkania). Na rynku aktualnie dostępnych jest wiele urządzeń które na pierwszy rzut oka różnią się rozmiarami oraz wyglądem i wygląd z pewnością jest jedną z cech którą w łatwy sposób każdy może wybrać pod swój gust czy też wystrój mieszkania.

Innymi parametrami są:

Każde z urządzeń charakteryzuje się inną mocą przedstawianą przez producentów jak np. klimatyzacja 2.5kW, klimatyzacja 3.5kW, klimatyzacja 5kW co czasem błędnie rozumiane jest jako zużycie prądu więc ważnym jest żeby wiedzieć iż ów parametr oznacza moc w kilowatach ale chłodzenia. Pobór prądu danego urządzenia jest podawany często w parametrach szczegółowych na stronach producentów i tak np. klimatyzacja o mocy chłodzącej 2.5kW poboru prądu ma poniżej 300wat co odpowiada wentylatorowi pokojowemu a z pewnością schłodzi pomieszczenie zdecydowanie skuteczniej.

Czynnik chłodniczy to gaz który został zastosowany jako pracujący w klimatyzacji, zawsze jest on wymieniony na tabliczkach znamionowych urządzeń zewnętrznych i o ile jeszcze da się spotkać urządzenia na czynniku R410a to należy pamiętać że jest to gaz wycofany już przepisami UE a dzisiejsze nowe modele klimatyzacji pracują na bezpieczniejszym oraz wydajniejszym czynniku o nazwie R32 który jest mniej szkodliwy dla środowiska oraz niepalny.

Ten parametr jest bardzo istotny zwłaszcza gdy odległość jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej będzie dosyć duża i tu w zależności od modelu klimatyzacji parametr maksymalnej długości instalacji może być inny i powinien być brany pod uwagę przy wyborze urządzenia.

W tym parametrze w zależności od producenta zakres temperatur pracy jest różny a określa między innymi w jakich temperaturach na zewnątrz może pracować urządzenie w trybie chłodzenia lub w trybie grzania gdzie np. w trybie grzania niektóre urządzenia zapewniają 100% wydajności przy 10st.C. a inne przy -30st.C. Występują również różnicę w temperaturach pracy latem i jeżeli urządzenie zewnętrzne będzie wystawione na duże słońce np. przy montażu na dachu warto zwrócić uwagę na ten parametr żeby mieć pewność że chłodzenie latem będzie bez utraty wydajności.

Większość jednostek wewnętrznych różnych producentów klimatyzacji pracuje bardzo cicho ( 16-19db(A) ) natomiast przy jednostkach zewnętrznych jest to już bardzo różnie i poziomy generowanego hałasu różnią się niejednokrotnie diametralnie i im bardziej budżetowe urządzenie tym ważniejszym jest zwrócenie uwagi na ten parametr żeby wybrać jak najcichsze urządzenie. 

Powyższe parametry potrafią być bardzo przydatne i dobrze jest zapoznać się z nimi przy wybieraniu urządzenia co zapewni jak najwyższy poziom oczekiwanego komfortu korzystania z klimatyzacji. A jaką klimatyzacja do mieszkania wybrać można dowiedzieć się tutaj.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora