Temperatura na zewnątrz zaczyna doskwierać , otwarte okno już nic nie daje. Zaczynamy myśleć o montaż klimatyzacji. Przeglądając internet spotykamy się z hasłami: klimatyzacja split, klimatyzacja multisplit, klimatyzacja kanałowa czy kasetonowa. Co wybrać ? Co będzie najlepiej? Jednoznacznej odpowiedzi niestety jak zawsze nie ma. Więc od czego zacząć te poszukiwania. Najpierw musimy określić rodzaj lokalu. Czy jest to mieszkanie w bloku? Czy jest to dom? Czy lokal biurowy?

Rozdzielmy wiec na czynniki pierwsze dobór klimatyzacji do mieszkania w bloku. Najczęstszym wyborem w tego typu lokalu jest klimatyzacja Split, bądź innymi słowy klimatyzacja ścienna. Jednostka wewnętrzna umiejscowiona na ścianie jak na zdjęciu poniżej:

Jeśli mieszkanie jest już urządzone i zamieszkałe inny rodzaj jak klimatyzator split czyli klimatyzacja ścienna, jest wręcz nie możliwy do montażu bez solidnego remontu mieszkania. Klimatyzacja kanałowa sprawdzi się w mieszkaniach o większej wysokości gdyż rury rozprowadzające zimne powietrze najczęściej zostają ukryte w sufitach i zabudowach gips kartonowych. Natomiast taki montaż zalecany przed wykończeniem mieszkania bądź w trakcie trwania remontu. Wybierając klimatyzator split do bloku mieszkalnego klienci często pytają czy dostarczy zimne powietrze w inne części mieszkania, czy pęd wydmuchiwanego powietrza będzie wystarczający. Czy nie lepiej zamontować coś na suficie żeby równo rozprowadzało powietrze. Oczywiście jak najbardziej , wymiana powietrza ciepłego z zimnym będzie następowała cały czas i automatycznie podczas pracy klimatyzacji. Temperatura zostanie obniżona w każdym miejscu mieszkania. Zatem co z klimatyzacja na suficie? Klimatyzacja kasetonowa jest najczęściej montowana w biurach sklepach bądź lokalach użytkowych. W mieszkaniach jest to rozwiązanie bardzo rzadko stosowane z powodu konieczności obniżenia sufitu na ok 20 cm w celu umiejscowienia urządzenia.

A jaka klimatyzacja do domu?

W tego typu obiekcie wachlarz możliwości jest bardzo często dużo większy niż w bloku mieszkalnym. Można zastosować klimatyzację split natomiast na poddaszach często występuje możliwość zainstalowania klimatyzacji kanałowej czy kasetonowej. Powodują to możliwości rozprowadzenia rur po strychu i wyprowadzenia do każdego pokoju poprzez sufity gips kartonowe nawiewników.

Klimatyzator kasetonowy na poddaszach mieszkalnych bardzo często zostaje usytuowany na korytarzu bądź ciągach komunikacyjnych. Czterostronny wyrzut powietrza doskonale sprawdza się i często usytuowanie pokoi powoduje bardzo dobra dystrybucje powietrza. 

Tak więc możliwości jest sporo. Każdy lokal, mieszkanie bądź dom potrzebuje indywidualnego podejścia i zawsze jest jakieś rozwiązanie.

Na te i inne pytania odpowiedzą doradcy i fachowcy z UNIVERSE KLIMA 

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora