UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa, a wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.

Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.

Rotenso Teta X

Nowy model klasy Premium.
 • Czujnik temperatury w pilocie
 • Czynnik R32
 • Dodatkowe filtry powietrza
 • Gwarancja 5 lat
 • Lampa UV
 • Łagodny nawiew
 • Osuszanie powietrza
 • Skuteczna praca zimą
 • Utrzymanie dodatniej temperatury
 • Moduł WiFi
 • Autoczyszczenie
 • Prosta jonizacja
 • Automatyczna regulacja żaluzji 3D
 • Cicha praca

Opis

Rotenso Teta X to całoroczne urządzenie do chłodzenia i grzania, które dba o komfort codziennego życia oraz jakość powietrza w obsługiwanej przestrzeni. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur zewnętrznych (do -25°C) klimatyzacja może być jedynym źródłem ciepła w domu lub mieszkaniu. Klasa efektywności energetycznej A++/A+ (chłodzenie/grzanie) gwarantuje dobrą wydajność i energooszczędność sprzętu. Duża w tym zasługa sterowania inwerterowego oraz silników prądu stałego.   Klimatyzator Rotenso Teta X został zamknięty w obudowie z matowym panelem frontowym o białej barwie. Dyskretne wzornictwo sprawia, że urządzenie dobrze komponuje się nawet w najbardziej odważnych aranżacjach. W konstrukcji sprzętu na uwagę zasługuje bardzo proste mocowanie urządzenia na 3 śrubach, co znacznie przyspiesza i ułatwia montaż oraz konserwację.
 
Delikatny podmuch Windless

Delikatny podmuch Windless

Technologia Windless sprawia, że klimatyzacja uwalnia powietrze delikatnym, rozproszonym strumieniem. Nawiew przedostaje się do pomieszczenia przez 975 mikrootworów, dzięki czemu klimatyzacja ścienna Rotenso Teta X zapewnia wysoki komfort wszystkim domownikom. W ten sposób nawet bezpośredni nadmuch w pobliżu jednostki wewnętrznej jest przyjemny i nie powoduje niewygody.

Jonizator iAIR

Element klimatyzatora ściennego Rotenso Teta X wytwarza ujemne jony tlenu, które otaczają zanieczyszczenia utrzymujące się w obsługiwanej przestrzeni i skutecznie je eliminują. Super jonizator iAIR oddziałuje efektywnie na bakterie, roztocza czy alergeny. Dzięki temu wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu, a szczególnie alergicy, mogą cieszyć się wysokim komfortem. Technologia jonizacji pozostawia czyste, odświeżone powietrze o przywróconej równowadze jonowej.

Jonizator iAIR
Lampa UV

Lampa UV

Promieniowanie UV niszczy strukturę molekularną DNA lub RNA drobnoustrojów, dzięki czemu skutecznie rozkłada elementy organiczne oraz toksyczne substancje takie jak benzen czy amoniak. Producent wykorzystał tę technologię w klimatyzacji ściennej Rotenso Teta X, aby zapewnić użytkownikom niezwykle czyste wnętrze pozbawione niemal wszystkich zanieczyszczeń. Lampa UV to jeden z wielu etapów oczyszczania, którym ulega powietrze przepływające przez urządzenie.

Samooczyszczanie jednostki wewnętrznej

Po wyłączeniu pracy klimatyzatora Rotenso Teta X urządzenie działa jeszcze chwilę. Funkcja automatycznego oczyszczania iAIR utrzymuje stan podzespołów w czystości, dzięki czemu te mogą działać wydajnie i długo. Proces polega na wysuszeniu i przedmuchaniu jednostki wewnętrznej, co skutecznie zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Pozytywnie wpływa także na jakość nawiewu wydobywającego się ze sprzętu.

Samooczyszczanie jednostki wewnętrznej
Dodatkowe filtry powietrza

Dodatkowe filtry powietrza

Producent klimatyzacji ściennej Rotenso Teta X zadbał, aby z urządzenia wydobywał się z nawiew najwyższej jakości. W tym celu wyposażył je w zestaw zaawansowanych filtrów powietrza o dużej skuteczności w zatrzymywaniu i neutralizacji zanieczyszczeń oraz nieprzyjemnych zapachów, które szkodą zdrowiu i komfortowi codziennego życia. Pod panelem jednostki wewnętrznej znajdują się:

 • Filtr iAIR 3w1: Katechinowy + Silver Ion + witamina C — eliminuje zapachy dymu papierosowego oraz kuchenne, bakterie i grzyby (ze skutecznością 99,9%), a także redukuje poziom stresu i chroni przed działaniem promieni UV,
 • Filtr iAIR 3w1: Fotokatallityczny + Aktywny węgiel + Cold Nano — likwiduje cząstki organiczne, spaliny oraz szkodliwe dla zdrowia gazy,
 • Filtr elektrostatyczny HD iAIR — zatrzymuje kurz, pyłki i inne większe zanieczyszczenia, które mogłyby się osadzać na podzespołach urządzenia oraz zmniejszać ich efektywność i żywotność.

Grzałka do pracy zimowej

W jednostce zewnętrznej klimatyzacji Rotenso Teta X znajduje się podgrzewacz tacy ociekowej, który skutecznie zapobiega oblodzeniu urządzenia. Pod wpływem wysokiej temperatury lód oraz śnieg utrzymujące się wewnątrz sprzętu topnieje, co gwarantuje nieprzerwaną i wydajną pracę. Właśnie dzięki temu klimatyzator działa w bardzo niskich temperaturach sięgających nawet -15°C dla chłodzenia oraz -25°C dla grzania.

Grzałka do pracy zimowej
Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Klimatyzacja ścienna Rotenso Teta X dysponuje nie jednym, ale dwoma termometrami. Jeden z nich znajduje się w jednostce wewnętrznej, a drugi w pilocie. Na podstawie odczytów uzyskanych nie tylko z pozycji samego urządzenia, ale także wnętrza pomieszczenia, klimatyzator precyzyjnie kontroluje swoje działanie, aby zapewnić wysoką efektywność przy minimalnym poborze energii. Użytkownik zyskuje niezwykły komfort codziennego życia niskim kosztem.

Cicha praca jednostki wewnętrznej

W najniższym trybie pracy klimatyzator Rotenso Teta X nie przekracza nawet 20 dB, czyli jest tak głośny jak szept. Dzięki temu sprzęt doskonale sprawdza się w przestrzeniach wymagających ciszy i spokoju (biura, sypialnie, pokoje dziecięce czy biblioteki). Producent osiągnął to, stosując zaawansowane technologie, podzespoły o niskiej głośności oraz konstrukcję optymalizującą przepływ powietrza.

Cicha praca jednostki wewnętrznej
Automatyczne sterowanie nadmuchem

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Nawiew powietrza 4D eMOTO to rozwiązanie, które zapewnia automatyczne sterowanie żaluzjami klimatyzacji Rotenso Teta X. Specjalne siłowniki odpowiadają na komendy wydane za pomocą bezprzewodowego pilota lub aplikacji mobilnej. Dzięki temu użytkownik może dowolnie dostosować nawiew do swoich potrzeb oraz preferencji, aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort przebywania w pomieszczenia.

Utrzymanie temperatury +8°C

Zimą pomieszczenia bardzo szybko ulegają wyziębieniu. Producent klimatyzatora Rotenso Teta X postanowił temu zapobiec, dlatego wyposażył go w funkcję ogrzewania SMART 8°C, która pozwala na utrzymanie dodatniej temperatury przy minimalnym poborze energii elektrycznej. Ponowne ogrzanie pomieszczenia jest dużo prostsze. Rozwiązanie przydaje się również w domkach letniskowych oraz innych budynkach użytkowanych czasowo, gdzie istnieje ryzyko zamarznięcia i uszkodzenia instalacji wodnej.

Utrzymanie temperatury +8°C
Sterowanie WiFi

Sterowanie WiFi

Zdalne sterowanie urządzeniem z niemal każdego miejsca na Ziemi oferuje zamontowany w klimatyzacji ściennej Rotenso Teta X moduł Wi-Fi. Dzięki niemu użytkownik może połączyć się ze sprzętem za pomocą telefonu lub tabletu (z systemem Android lub iOS) z zainstalowaną aplikacją Smart Life Tuya. Udostępnione przez producenta oprogramowania zapewnia dostęp do takich opcji jak:

 • zmiana aktualnego trybu pracy,
 • programowanie czasowe,
 • włączanie funkcji snu,
 • korzystanie z funkcji autodiagnozy.

Pozostałe funkcje w klimatyzatorze ściennym Rotenso Teta X

Silniki BLDC SKY

Silniki BLDC SKY®

Zastosowanie energooszczędnych silników BLDC korzystnie wpływa na zmniejszenie zużycie energii oraz skrócenie czasu potrzebnego do osiągnięcia żądanej temperatury przy niskim poziomie głośności.

Digital DC Inverter SKY

Digital DC Inverter SKY®

System zarządzający jednostką, który dysponuje aż 30 zakresami częstotliwościami sprężarki. Duża elastyczność pozwala na połączenie maksymalnej wydajności sprzętu z minimalnym zużyciem energii elektrycznej.

Tryb super cichy eMOTO

Tryb super cichy eMOTO

Zastosowanie unikalnej konstrukcji wentylatora i nowoczesnego silnika jednostki wewnętrznej sprawia, że urządzenie cechuje niski poziom głośności (już od 20 dB).

Tryb turbo eMOTO

Tryb turbo eMOTO

Funkcja umożliwiająca sprężarce na pracę w maksymalnej częstotliwości już po chwili od startu. W ciągu 6 sekund od aktywacji jednostka pracuje w 65 Hz.

System kontroli nawiewu eMOTO

System kontroli nawiewu eMOTO

Aby zapewnić jak największy komfort przebywania w pomieszczeniu, urządzenie w trybie grzania opóźnia uruchomienie nawiewu do czasu dostosowania go do zadanej temperatury.

Tryb Eco eMoto

Tryb Eco eMoto

Specjalny, ekologiczny tryb pracy, który powoduje nawet do 60% mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Szeroki kąt nawiewu eMOTO

Szeroki kąt nawiewu eMOTO

Klimatyzacja ścienna sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o znacznej kubaturze dzięki nadmuchowi o szerokim kącie.

Ukryty wyświetlacz temperatury SMART

Ukryty wyświetlacz temperatury SMART

Wszystkie informacje dotyczące pracy urządzenia są dyskretnie ukryte pod przednim panelem jednostki wewnętrznej. Dzięki temu wyświetlacz nie rzuca się w oczy, a przy tym nadal prezentuje obecny stan pracy klimatyzatora.

Wł./wył. wyświetlacza SMART na panelu

Wł./wył. wyświetlacza SMART na panelu

Możliwość całkowita wygaszenia wyświetlacza, aby zapewnić sobie najwyższy komfort korzystania z urządzenia.

Pilot bezprzewodowy

Pilot bezprzewodowy

Do klimatyzatora Rotenso Teta X w standardzie dołączony jest sterownik bezprzewodowy w postaci pilota, który pozwala na sterowanie urządzeniem z odległości.

Sterownik przewodowy (opcjonalny)

Sygnalizacja wycieku freonu

W razie wycieku czynnika chłodniczego klimatyzator ścienny wyświetla komunikat EC.

Funkcja uruchomienia awaryjnego

Funkcja uruchomienia awaryjnego

W razie wystąpienia usterki któregoś z czujników klimatyzacja może zostać uruchomiona awaryjnie do czasu przyjazdu serwisu.

1 W tryb czuwania

1 W tryb czuwania

Innowacyjny tryb czuwania, w którym urządzenie cechuje się zużyciem energii na poziomie 1 W (o 80% mniej w porównaniu do poprzednich rozwiązań).

Pamięć autorestartu

Pamięć autorestartu

W przypadku chwilowego zaniku zasilania klimatyzacja ścienna zapamiętuje ustawienia, aby powrócić do nich po powrocie energii elektrycznej.

Antykorozyjne pozłacane lamele

Antykorozyjne pozłacane lamele

Unikalna, złota powłoka skutecznie chroni jednostkę przed korozją, a także zapobiega rozwojowi bakterii i poprawia wydajność urządzenia.

Programator czasowy

Programator czasowy

Możliwość zaprogramowania czasu włączenia oraz wyłączenia jednostki, dzięki czemu sprzęt będzie działać w ustalonych godzinach bez ingerencji użytkownika.

Chłodzenie w niskiej temp. zewn. -15°C

Chłodzenie w niskiej temp. zewn. -15°C

Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła umożliwiają wydajne chłodzenie w niskiej temperaturze nawet -15°C bez blokady temperaturowej.

Grzanie w niskiej temp. zewn. -25°C

Grzanie w niskiej temp. zewn. -25°C

Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła umożliwiają wydajne ogrzewanie w niskiej temperaturze nawet -25°C bez blokady temperaturowej.

Dwustronne odprowadzenie skroplin

Dwustronne odprowadzenie skroplin

Skropliny z jednostki wewnętrznej mogą być odprowadzane zarówno z lewej, jak i z prawej strony urządzenia.

Funkcja autodiagnozy

Funkcja autodiagnozy

W przypadku awarii urządzenie wykrywa możliwe źródło usterki i prezentuje je na wyświetlaczu urządzenia lub sterownika przewodowego.

Funkcja snu

Funkcja snu

Klimatyzator dostosowuje temperaturę i prędkość wentylatora w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki do wypoczynku przez całą noc.

5 lat gwarancji

5 lat gwarancji

Bardzo długa gwarancja, która świadczy o wysokiej jakości klimatyzatora oraz długiej żywotności.

Atest PZH

Atest PZH

Wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

podobne produkty

Laureaci plebiscytu Orły Instalatorstwa!

UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.
 
Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.