UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa, a wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.

Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.

Rotenso Roni X

Optymalne parametry i pakiet niezbędnych funkcji.
 • Czujnik temperatury w pilocie
 • Czynnik R32
 • Dodatkowe filtry powietrza
 • Gwarancja 5 lat
 • Kompaktowa budowa
 • Osuszanie powietrza
 • Moduł WiFi
 • Autoczyszczenie
 • Automatyczna regulacja żaluzji 3D

Opis

Seria klimatyzatorów FLEXIS to jednostki, które działają na przyjaznym dla środowiska czynniku chłodniczym R32, łącząc prosty i piękny design z zaawansowaną technologią. W standardowym wyposażeniu znajduje się czujnik Eco odpowiedzialny za oszczędzanie energii, który sprawdza obecność osób w dwóch obszarach w promieniu 8 metrów, co pozwala na rozprowadzenie strumienia powietrza w żądane miejsce w pomieszczeniu. Dodatkowo klimatyzatory FLEXIS są standardowo wyposażone w sterowanie Wi-Fi, którym można sterować za pomocą smartfona lub tabletu podłączonego do Internetu. Dzięki kompaktowej konstrukcji poziom hałasu tego urządzenia można obniżyć nawet do 16dB. Dodatkowo sprzęt posiada funkcję samooczyszczania, która odpowiada za usuwanie nagromadzonych na wymienniku brudu i bakterii.  
Rotenso Roni X należy do klimatyzatorów ściennych, którym została przyznana wysoka klasa efektywności energetycznej (A++ dla chłodzenia oraz A+ dla grzania). Aby było to możliwe, producent wykorzystał w urządzeniu silniki prądu stałego, elektroniczne sterowanie inwerterowe oraz ekologiczny i wydajny czynnik R32. Biała obudowa o małych rozmiarach dobrze sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu, a atrakcyjna cena oraz aż 5 lat gwarancji czynią ze sprzętu niezwykle dobry wybór.   Klimatyzator Rotenso Roni X jest stosunkowo cichy, gdyż jego praca rozpoczyna się od zaledwie 23 dB. Producent wyposażył klimatyzację w dodatkowe rozwiązania, które efektywnie poprawiają jakość nawiewu, utrzymują stałą wydajność oraz podnoszą komfort codziennego życia.
 
Elektrostatyczny filtr powietrza HD iAIR

Elektrostatyczny filtr powietrza HD iAIR

Wyładowania elektrostatyczne generowane przez filtr HD iAIR sprawiają, że nawiew pochodzący z klimatyzacji ściennej Rotenso Roni X jest w znacznej mierze pozbawiony zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia oraz komfortu domowników. Technologia jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli tego producenta. Element stanowi barierę dla kurzu, pyłu i innych cząsteczek.

Automatyczne oczyszczanie iAIR

Aby wszystkie podzespoły klimatyzacji ściennej Rotenso Roni X pozostawały w jak najlepszym stanie, producent wyposażył urządzenie w specjalny tryb, który oczyszcza jego wnętrze. Proces polega na osuszeniu i wydmuchaniu wszystkich zanieczyszczeń osadzających się na elementach sprzętu, a szczególnie na wymienniku ciepła, aby zapobiec namnażaniu się bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także utrzymać stałą, wysoką wydajność pracy.

Automatyczne oczyszczanie iAIR
Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Producent wbudował w sterowniki przewodowe i bezprzewodowe dodatkowy czujnik temperatury. Urządzenia przesyłają uzyskane informacje do jednostki wewnętrznej Rotenso Roni X, aby umożliwić precyzyjniejsze dostosowywanie warunków termicznych w pomieszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęt działa dużo wydajniej przy minimalnym poborze energii elektrycznej, co tworzy bardziej komfortowy klimat i ogranicza wysokość rachunków za prąd.

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Jednostka wewnętrzna klimatyzacji Rotenso Roni X posiada siłowniki, które pozwalają na automatyczne sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych w ramach systemu 4D eMOTO. Użytkownik może kontrolować ich pozycję za pomocą pilota bezprzewodowego, dzięki czemu jest w stanie dostosować nawiew do swoich potrzeb i preferencji. To w połączeniu z szerokim kątem nadmuchu zapewnia niezwykle wysoki komfort codziennego życia wszystkim domownikom.

Automatyczne sterowanie nadmuchem
Zdalne sterowanie klimatyzatorem

Zdalne sterowanie klimatyzatorem

Klimatyzacja ścienna Rotenso Roni X zawiera pod jednostką wewnętrzną moduł Wi-Fi, który pozwala na połączenie jej z domową siecią bezprzewodową. Dzięki dostępowi do internetu użytkownik może kontrolować pracę sprzętu z niemal każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy, że zainstaluje na swoim urządzeniu mobilnym aplikację Smart Life (dostępną na systemy Android oraz iOS), aby otrzymać dostęp do takich opcji jak:

 • sterowanie bieżącymi ustawieniami pracy,
 • ustalanie harmonogramu działania,
 • włączanie funkcji snu,
 • korzystanie z funkcji autodiagnozy.

Pozostałe funkcje w klimatyzatorze ściennym Rotenso Roni X

Silniki BLDC SKY

Silniki BLDC SKY®

Zastosowanie energooszczędnych silników BLDC korzystnie wpływa na zmniejszenie zużycie energii oraz skrócenie czasu potrzebnego do osiągnięcia żądanej temperatury przy niskim poziomie głośności.

Digital DC Inverter SKY

Digital DC Inverter SKY®

System zarządzający jednostką, który dysponuje aż 30 zakresami częstotliwościami sprężarki. Duża elastyczność pozwala na połączenie maksymalnej wydajności sprzętu z minimalnym zużyciem energii elektrycznej.

Tryb super cichy eMOTO

Tryb super cichy eMOTO

Unikalna konstrukcja wentylatora i nowoczesny silnik jednostki wewnętrznej powodują, że klimatyzator posiada funkcję komfortowej, super cichej pracy.

Tryb turbo eMOTO

Tryb turbo eMOTO

Dzięki chwilowemu zwiększeniu wydajności sprężarki oraz wentylatora zyskujemy ekspresowe schłodzenie lub ogrzanie pomieszczenia. Możemy zaoszczędzić nawet 20% czasu!

System kontroli nawiewu eMOTO

System kontroli nawiewu eMOTO

Zanim jednostka wewnętrzna rozpocznie nawiew powietrza w trybie grzania, system rozpocznie pracę układu chłodniczego tak, aby nie dopuścić do nawiewu zimnego powietrza.

Szeroki kąt nawiewu eMOTO

Szeroki kąt nawiewu eMOTO

Gwarancja optymalnej temperatury nawet we większych kubaturowo pomieszczeniach.

Ukryty wyświetlacz temperatury SMART LED

Ukryty wyświetlacz temperatury SMART LED

Za jego pomocą na jednostce wewnętrznej w sposób czytelny, a zarazem dyskretny, wyświetlane są wszystkie potrzebne informacje. Czytelny i przyjazny wyświetlacz przekazuje użytkownikowi aktualny status pracy.

Wł./wył. wyświetlacza SMART na panelu

Wł./wył. wyświetlacza SMART LED na panelu

Opcja całkowitego wygaszenia wyświetlacza przez użytkownika. Przydatna szczególnie np. w godzinach nocnych.

Pilot bezprzewodowy

Pilot bezprzewodowy

Do zestawu dołączony jest pilot, który umożliwia zdalną obsługę klimatyzatora.

Sygnalizacja wycieku freonu

Sygnalizacja wycieku freonu

Wyciek czynnika chłodniczego zostanie zasygnalizowany wyświetleniem komunikatu EC. Pozwala to dodatkowo chronić sprężarkę przed wysoką temperaturą.

Funkcja uruchomienia awaryjnego

Funkcja uruchomienia awaryjnego

W przypadku usterki któregoś z czujników, za pomocą tej funkcji możemy uruchomić urządzenie awaryjnie, aż do przyjazdu uprawnionego serwisu.

Pamięć autorestartu

Pamięć autorestartu

W razie zaniku zasilania przywróci pracę urządzenia. Co więcej, odbędzie się to z ostatnio używanymi ustawieniami.

Antykorozyjne pozłacane lamele

Antykorozyjne pozłacane lamele

Unikalna, złota powłoka skutecznie chroni jednostkę przed korozją, a także zapobiega rozwojowi bakterii i poprawia wydajność urządzenia.

Programator czasowy

Programator czasowy

Opcja zaprogramowania czasu włączenia oraz wyłączenia klimatyzatora.

Chłodzenie w niskiej temp. zewn. -15°C

Chłodzenie w niskiej temp. zewn. -15°C

Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła umożliwiają wydajne chłodzenie w niskiej temperaturze nawet -15°C bez blokady temperaturowej.

Programator czasowy

Grzanie w niskiej temp. zewn. -20°C

Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła umożliwiają wydajne ogrzewanie w niskiej temperaturze nawet -20°C bez blokady temperaturowej.

Dwustronne odprowadzenie skroplin

Dwustronne odprowadzenie skroplin

Możliwe jest odprowadzenie skroplin wody zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki wewnętrznej.

Funkcja autodiagnozy

Funkcja autodiagnozy

Klimatyzator w przypadku awarii wyświetli błąd na wyświetlaczu urządzenia lub na sterowniku przewodowym.

Automatyczna żaluzja

Automatyczna żaluzja

Możliwość automatycznego sterowania pracą żaluzji poziomej z poziomu sterownika bezprzewodowego lub przewodowego.

Funkcja snu

Funkcja snu

Specjalny program, który zapewnia komfortowe warunki do snu.

5 lat gwarancji

5 lat gwarancji

Bardzo długa gwarancja, która świadczy o wysokiej jakości oraz długiej żywotności klimatyzatora.

Atest PZH

Atest PZH

Atest higieniczny PZH zaświadczający o bezpieczeństwie użytkowania produktu dla zdrowia ludzi oraz środowiska.

podobne produkty

Laureaci plebiscytu Orły Instalatorstwa!

UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.
 
Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.