UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa, a wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.

Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.

Mitsubishi Electric Kompakt

Dyskrecja przede wszystkim
 • Cichy agregat
 • Czynnik R32
 • Dodatkowe filtry powietrza
 • Jednostka dostępna w split i multi-split
 • Osuszanie powietrza
 • Niskie zużycie energii
 • Jednostka kompaktowa
 • Utrzymanie dodatniej temperatury
 • Moduł WiFi
 • Automatyczna regulacja żaluzji 3D

Opis

Mitsubishi Kompakt należy do oferty nowoczesnych klimatyzatorów znanego i cenionego na całym świecie producenta. Jego cechą wyróżniającą są nadzwyczaj małe rozmiary zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Właśnie dlatego doskonale sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach i miejscach, w których użytkownikowi zależy na dyskrecji. Mimo niezbyt dużych rozmiarów udało się wyposażyć urządzenie w szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających wydajność sprzętu i komfort codziennego funkcjonowania w biurze czy mieszkaniu.   Klimatyzator Mitsubishi Kompakt uzyskał najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia oraz wysoką klasę A++ w trybie grzania. Wykorzystuje wysokowydajną i energooszczędną sprężarkę inwerterową o zmiennej prędkości obrotowej, która przy tym jest wyjątkowo cicha (praca już od 19 dB). Technologie równomiernego rozprowadzania nawiewu oraz czujnik obecności ludzi oferuje niebywały komfort przebywania w obsługiwanym wnętrzu. Do kontroli urządzenia użytkownik może użyć bezprzewodowego pilota lub specjalnej aplikacji.
 
Kompaktowa budowa

Kompaktowa budowa

Niecałe 80 cm szerokości oraz 30 cm wysokości sprawia, że dla klimatyzacji ściennej Mitsubishi Kompakt znajdzie się nawet miejsce w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki temu producent może swoim klientom zapewnić wysoki komfort termiczny niezależnie od metrażu. Małe rozmiary to także łatwość montażu i serwisowania, co zdecydowanie docenią specjaliści zajmujący się sprzętem.

Dodatkowe filtry powietrza

Producent klimatyzatora ściennego Mitsubishi Kompakt wyposażył go w dwa filtry odpowiedzialne za oczyszczenie powietrza przepływającego przez system. Pierwszy filtr w postaci drobnej siatki zatrzymuje pył, kurz oraz inne większe zanieczyszczenia, aby zapobiec zabrudzeniu wymiennika ciepła. Drugi z nich posiada jony srebra* skutecznie neutralizujące drobnoustroje, pleśnie czy alergeny, które negatywnie wpływają na komfort, samopoczucie i zdrowie osób przebywających w obsługiwanej przestrzeni.

 

*dotyczy jednostek 6,1 oraz 7,1 kW (niedostępny w 2,0 kW, w reszcie modeli opcjonalnie)

Dodatkowe filtry powietrza
Cicha praca jednostki wewnętrznej

Cicha praca jednostki wewnętrznej

Zastosowanie zaawansowanej sprężarki inwerterowej, a także wielu innych rozwiązań optymalizujących przepływ powietrza, poskutkowało znacznym obniżeniem poziomu głośności klimatyzacji ściennej Mitsubishi Kompakt. Dzięki temu sprzęt w trybie Silent nie wydaje dźwięków głośniejszych niż 19 dB, czyli pracuje ciszej niż szept. Właśnie dlatego urządzenie jest niezwykle dyskretne i dobrze sprawdzi się w biurze, sypialni czy bibliotece.

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Dwie, działające niezależnie od siebie, żaluzje urządzenia Mitsubishi Kompakt skutecznie rozprowadzają nawiew w taki sposób, aby utrzymać w całym pomieszczeniu stabilne warunki termiczne. Dzięki temu użytkownik będzie odczuwał stały komfort termiczny niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdzie. Funkcja automatycznego sterowania nadmuchem pozwala na efektywną klimatyzację wnętrza.

Automatyczne sterowanie nadmuchem
Utrzymanie temperatury +10°C

Utrzymanie temperatury +10°C

Aby zapobiec wyziębieniu pomieszczeń w miesiącach zimowych, zakres temperatur w trybie grzania zaczyna się od +10°C. Wykorzystanie go w czasie nieużytkowania wnętrza pozwoli na znaczne ograniczenie zużycia energii w czasie podnoszenia temperatury do komfortowego poziomu. Rozwiązanie sprawdzi się również w domkach letniskowych oraz innych budynkach użytkowanych czasowo, w których istnieje ryzyko zamarznięcia i uszkodzenia instalacji wodnej.

Cichy agregat klimatyzacji Mitsubishi Kompakt

Znaczne ograniczenie głośności jednostki zewnętrznej pozwala na zastosowanie jej w każdej okolicy. Wiele spółdzielni mieszkalnych ustala zasady dotyczące tego, jak głośne mogą być urządzenia działające na osiedlu, aby nie zakłócać spokoju mieszkańców. Właśnie dlatego producent klimatyzatora ściennego Mitsubishi Kompakt wykorzystał rozwiązania, dzięki którym agregat pracuje w 47 dB, co przeważnie zawiera się w akceptowalnym zakresie głośności, gdyż urządzenie jest cichsze niż odkurzacz.

Cichy agregat klimatyzacji Mitsubishi Kompakt
Sterowanie Wi-Fi

Sterowanie Wi-Fi

Klimatyzator Mitsubishi Kompakt posiada kartę Wi-Fi, dzięki której można go połączyć z domową siecią internetową i sterować nim z niemal każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy, że użytkownik zainstaluje aplikację MELCloud (dostępna na systemy Android, iOS oraz Windows) przeznaczoną do sterowania urządzeniami marki Mitsubishi. Po zakończeniu konfiguracji otrzymuje się dostęp do takich opcji jak:

 • monitoring pracy i stanu urządzenia,
 • dostęp gościa dla monterów lub czasowych najemców,
 • powiadomienia o usterce na pocztę e-mail,
 • programator czasowy,
 • kompatybilność ze sterowaniem głosowym Amazon Alexa.

Pozostałe funkcje w klimatyzatorach Mitsubishi Kompakt

Certified Quality

Certified Quality

Mitsubishi Kompakt uzyskał znak jakości dla klimatyzatorów pokojowych, które przyznaje zrzeszenie branżowe Gebäude-Klima e. V. (FGK).

Inverter

Inverter

Urządzenie zewnętrzne wyposażone w energooszczędną technologię inwerterową.

Reuse Piping

Reuse Piping

Inwerterowe urządzenie zewnętrzne jest standardowo wyposażone w rozwiązanie Replace Technology, które umożliwia dalsze użytkowanie obecnej już instalacji stosowanej do czynników R22 lub R410A.

Tryb pompy ciepła

Tryb pompy ciepła

Możliwość ogrzewania pomieszczeń w sposób energooszczędny także przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Regulator zimowy

Regulator zimowy

Wbudowany regulator zimowy umożliwiający wydajne chłodzenie także przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Ponowne włączenie po awarii sieci zasilającej

Ponowne włączenie po awarii sieci zasilającej

Klimatyzator Mitsubishi po ponownym uruchomieniu sieci zasilającej uruchamia się w ostatnio ustawionym trybie pracy.

Econo Cool

Econo Cool

Funkcja pozwalająca oszczędzać energię za pomocą podniesienia o 2°C zadaną temperaturę w trybie chłodzenia. Zwiększona moc nie jest odczuwalna dzięki specjalnemu programowi wentylatora.

Programator włączania i wyłączania

Programator włączania i wyłączania

Możliwość zaprogramowania dowolnych godzin włączania i wyłączania klimatyzatora.

Programator tygodniowy

Programator tygodniowy

Umożliwia ustawienie do 4 oddzielnych operacji włączenia i wyłączenia dziennie na przestrzeni tygodnia oraz określenia dla każdej z nich indywidualnej temperatury.

i-Save

i-Save

Dzięki funkcji i-Save użytkownik może zapisać wybrany tryb roboczy i uruchomić go w dowolnie wybranym momencie.

Ochrona przed wyziębieniem

Ochrona przed wyziębieniem

Klimatyzator Mitsubishi może pracować z najniższą temperaturą 10°C, co pozwala zapobiegać wyziębieniu rzadko używanych pomieszczeń.

Możliwość podłączenia pilota przewodowego

Możliwość podłączenia pilota przewodowego

Opcja podłączenia jednego z dwóch rodzajów pilotów przewodowych.

Tryb nocny

Tryb nocny

Wyciszenie o 3 dB jednostki zewnętrznej, przygaszenie diody LED na urządzeniu wewnętrznym oraz wyciszony sygnał wykonywania operacji w pilocie. Dotyczy jednostek 2,0 | 2,5 | 3,5 | 4,2 | 5,0 kW

Poziomy Swing

Poziomy Swing

Żaluzja powietrzna wychyla się w lewo i w prawo, by nawiew obejmował całą szerokość pomieszczenia. Dotyczy jednostek 6,1 | 7,1 kW

Pionowy Swing

Pionowy Swing

Urządzenie wychyla żaluzję w górę i w dół, by klimatyzowane powietrze rozchodziło się po całej powierzchni pomieszczenia.

5 lat gwarancji

5 lat gwarancji

Długa gwarancja, która świadczy o pewności producenta co do jakości swojego sprzętu.

podobne produkty

Laureaci plebiscytu Orły Instalatorstwa!

UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.
 
Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.