UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa, a wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.

Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.

Gree G-Tech

Rewolucja w serwisowaniu.
 • Czujnik temperatury w pilocie
 • Czynnik R32
 • Split i multi-split
 • Osuszanie powietrza
 • Skuteczna praca zimą
 • Utrzymanie dodatniej temperatury
 • Moduł WiFi
 • Prosta jonizacja
 • Autoczyszczenie
 • Automatyczna regulacja żaluzji 3D
 • Cicha praca
 • Gwarancja 5 lat

Opis

Gree G-Tech Silver stanowi nowy wariant kolorystyczny modelu z 2020 roku. To klimatyzator ścienny o innowacyjnej konstrukcji, która pozwala na szybki i łatwy demontaż. Dzięki temu łatwo wyczyścić każdy z elementów, co skutecznie zapewnia dłuższą żywotność, wydajniejszą pracę i ograniczenie zanieczyszczeń o niekorzystnym wpływie na zdrowie użytkowników. Urządzenie pozwala na sterowanie jego pracą przez aplikację mobilną, pilot lub sterownik przewodowy (opcjonalnie).   Klimatyzator G-Tech Silver charakteryzuje najwyższa klasa energetyczna A+++ dla chłodzenia oraz A++ dla grzania. Poziom głośności jednostki wewnętrznej zaczyna się od zaledwie 20 dB, dzięki czemu urządzenie sprawdza się także w miejscach wymagających ciszy. Na uwagę zasługuje innowacyjna pojedyncza żaluzja, która kontroluje nawiew zarówno w pionie, jak i w poziomie.
 
Modułowa budowa klimatyzacji Gree G-Tech Silver

Modułowa budowa klimatyzacji Gree G-Tech Silver

Jednostka wewnętrzna klimatyzatora Gree G-Tech Silver zapewnia prosty demontaż obudowy, filtrów wstępnych, żaluzji, tacy ociekowej, turbiny wentylatora i wymiennika ciepła. Dzięki temu serwisant ma możliwość dokładnego wyczyszczenia i dezynfekcji poszczególnych elementów urządzenia. To wpływa na długą żywotność i wysoką wydajność, którymi mogą poszczycić się sprzęty z tej serii.

 

Dzięki możliwości łatwego oddzielenia skrzynki elektrycznej ewentualna wymiana podzespołów elektronicznych także nie sprawia żadnych problemów. Właśnie dlatego serwis klimatyzatora ściennego Gree G-Tech Silver jest bardzo prosty.

Jonizator plazmowy w klimatyzatorze Gree G-Tech

Jonizacja bardzo pozytywnie wpływa na jakość powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Wirusy, bakterie, zarodniki grzybów czy alergeny są przyciągane i otaczane przez wygenerowane jony, a następnie zostają odseparowane na powierzchni aktywnego filtra elektrostatycznego. Tę funkcję szczególnie docenią alergicy, którzy mocno reagują na pyłki.

Jonizator plazmowy w klimatyzatorze Gree G-Tech
Samooczyszczanie

Samooczyszczanie

Funkcja blokuje rozwój pleśni oraz zapobiega rozwojowi nieprzyjemnych zapachów. Klimatyzator uruchamia wentylator jednostki wewnętrznej na kilka minut po wyłączeniu się w celu osuszenia wewnętrznych części parownika. Usunięcie wilgoci z wnętrza urządzenia skutecznie uniemożliwia rozwój drobnoustrojów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Gree G-Tech Silver jest zawsze czysty.

Grzałka tacy skroplin

Urządzenie wyposażone w elektryczną grzałkę tacy ociekowej skroplin, która zapobiega oblodzeniu jednostki zewnętrznej. Dzięki temu klimatyzator ścienny Gree G-Tech Silver charakteryzuje się szerokim zakresem temperatur zewnętrznych, przy których jest w stanie nadal wydajnie pracować. W przypadku chłodzenia wynosi on -15-43°C, a dla grzania -22-24°C. Sprzęt może działać w niemal każdych warunkach pogodowych.

Grzałka tacy skroplin
Odczyt temperatury z pilota

Odczyt temperatury z pilota

Czujnik w pilocie dołączonym do klimatyzacji ściennej Gree G-Tech Silver odczytuje temperaturę otoczenia i przesyła informację do jednostki wewnętrznej. Urządzenie na podstawie uzyskanych odczytów uruchomi się w trybie pracy odpowiednim dla wskazanej temperatury. Ze względu na precyzyjne badanie warunków termicznych w pomieszczeniu, sprzęt działa w pełni wydajnie przy minimalnym zużyciu energii.

Cicha praca

Klimatyzacja ścienna Gree G-Tech Silver charakteryzuje się niską głośnością. W trybie Cichej Pracy wydaje dźwięki na poziomie 20 dB, co zapewnia perfekcyjne warunki do wytężonej pracy umysłowej czy odpoczynku. Urządzenie okaże się bardzo dobrym wyborem do wnętrz, w których powinny panować cisza i spokój.

Cicha praca
Utrzymanie +8°C

Utrzymanie +8°C

Utrzymanie temperatury w trybie grzania na stałym poziomie 8°C. Przydaje się, gdy nie ma w pomieszczeniu żadnych osób, ale nie chce się dopuścić do jego wyziębienia. Funkcja przydatna w zimniejsze miesiące. Szczególnie w przypadku domków letniskowych czy inne budynki użytkowane czasowo, gdzie zapobiega uszkodzeniu i zamarzaniu instalacji wodnych.

Technologia Smart Flow 3D Pro w Gree G-Tech Silver

Producent klimatyzatora Gree G-Tech Silver opracował innowacyjną żaluzję. Dzięki niej tylko jeden element może kontrolować kierunek zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki temu sterowanie podmuchami pochodzącymi z urządzenia jest jeszcze bardziej skuteczne.

Technologia Smart Flow 3D Pro w Gree G-Tech Silver
Zdalne sterowanie Wi-Fi

Zdalne sterowanie Wi-Fi

Dzięki temu, że klimatyzator Gree G-Tech Silver posiada moduł Wi-Fi, można sterować jego pracą z każdego miejsca na Ziemi. Niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się w innym pokoju, czy w biurze na drugim końcu miasta, może dokonać obsługi urządzenia przez aplikację mobilną GREE+ dostępną na systemy Android i iOS. Wśród opcji oferowanych przez oprogramowanie znajdują się:

 • programowanie tygodniowego harmonogramu pracy urządzenia,
 • ustalanie krzywej snu,
 • redukcja głośności sprzętu,
 • monitorowanie poboru energii,
 • ustawienie zakresu nawiewu.

W ramach aplikacji możliwa jest kontrola głosowa przez Bixby, Alexę lub Google Home.

Pozostałe funkcje w klimatyzatorach Gree G-Tech Silver

Regulator czasowy dobowy

Regulator czasowy dobowy

Możliwość zaprogramowania czasu włączenia/wyłączenia klimatyzatora w ciągu doby.

Regulator czasowy tygodniowy (opcjonalnie)

Regulator czasowy tygodniowy (opcjonalnie)

Możliwość ustawienia różnego czasu włączenia i wyłączenia urządzenia w dane dni tygodnia.

Pilot bezprzewodowy

Pilot bezprzewodowy

Do klimatyzatora Gree G-Tech Silver w standardzie dołączony jest sterownik bezprzewodowy w postaci pilota, który pozwala na sterowanie urządzeniem z odległości.

Sterownik naścienny centralny (opcjonalnie)

Sterownik naścienny centralny (opcjonalnie)

Opcja podłączenia do klimatyzatora centralnego sterownika bezprzewodowego.

Moduł pozwolenia pracy (opcjonalnie)

Moduł pozwolenia pracy (opcjonalnie)

Możliwość podłączenia modułu styku pozwolenia na pracy, który pozwala na włączanie i wyłączenie urządzenia przez np. port karty hotelowej.

Sterowanie BMS (opcjonalnie)

Sterowanie BMS (opcjonalnie)

Opcja podłączenia sprzętu do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem.

Tryb turbo

Tryb turbo

Szybkie schładzanie lub ogrzewanie pomieszczenia połączone z intensywnym nawiewem powietrza.

Oszczędzanie energii

Oszczędzanie energii

Tryb działania ze zmniejszonym poborem energii elektrycznej.

Autoosuszanie

Autoosuszanie

Funkcja osuszania wymiennika ogranicza rozwój drobnoustrojów w jednostce wewnętrznej.

Filtry (opcjonalne)

Filtry (opcjonalne)

Możliwość doposażenia klimatyzatora Gree G-Tech Silver w filtry powietrza.

Inteligentne odszranianie

Inteligentne odszranianie

Funkcja inteligentnego odszraniania włącza się w razie ryzyka oszronienia agregatu zewnętrznego.

Autodiagnoza błędów

Autodiagnoza błędów

W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów użytkownik zostanie o nich niezwłocznie poinformowany. Dzięki temu wszelkie problematyczne sytuacje mogą zostać rozwiązane od razu po tym, kiedy się pojawią.

Auto restart

Auto restart

Jeżeli dojdzie do nagłej utraty zasilania, dzięki opcji auto restartu klimatyzator Gree G-Tech Silver po włączeniu się będzie działać z takimi samymi ustawieniami.

Gorący start

Gorący start

Funkcja Gorący start odpowiednio opóźni pracę wentylatora, aby nie powodować chłodnych podmuchów.

7 biegów wentylatora

7 biegów wentylatora

Urządzenie oferuje 7 prędkości wentylatora jednostki wewnętrznej.

3 tryby snu

3 tryby snu

1. tryb – automatyczne zwiększanie temperatury w trybie chłodzenia oraz zmniejszanie w trybie ogrzewania 2. tryb – automatyczne nieznaczne obniżenie temperatury przed obudzeniem 3. tryb – możliwość ustawienia własnej krzywej dla temperatury

Cicha praca

Cicha praca

Tryb pracy ze znacznie ograniczoną głośnością urządzenia.

Osuszanie

Osuszanie

Tryb pozwalający na inteligentną pracę w trybie osuszania powietrza.

podobne produkty

Laureaci plebiscytu Orły Instalatorstwa!

UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.
 
Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.