UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa, a wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.

Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.

Gree Fairy

Szeroki zakres temperatur.
 • Czujnik temperatury w pilocie
 • Czynnik R32
 • Split i multi-split
 • Osuszanie powietrza
 • Skuteczna praca zimą
 • Utrzymanie dodatniej temperatury
 • Moduł WiFi
 • Autoczyszczenie
 • Prosta jonizacja
 • Automatyczna regulacja żaluzji 3D
 • Gwarancja 5 lat

Opis

Gree Fairy to seria klimatyzatorów ściennych o wysokiej wydajności i stylowej obudowie. Srebrny matowy kolor, obły kształt i metalowe błyszczące elementy sprawiają, że urządzenie dobrze pasuje do wnętrz w nowoczesnych stylu. Ze względu na wielość funkcji oraz efektywność sprzęt sprawdzi się w mieszkaniach osób, które cenią sobie zarówno estetykę, jak i duże możliwości.   Klimatyzator ścienny Gree Fairy charakteryzuje się efektywnością grzewczą na poziomie A++ dla chłodzenia oraz A+ dla grzania. Producent zaprojektował urządzenie w taki sposób, aby miało szeroki zakres temperatur zewnętrznych. Dzięki temu może działać nawet w sytuacji, gdy na zewnątrz panuje silny mróz. Zastosowano także zaawansowane technologie autokonserwacji, które utrzymują stałą efektywność urządzenia.
 
Jonizator powietrza

Jonizator powietrza

Producent dodał do klimatyzatora ściennego Gree Fairy Silver jonizator powietrza. Element wytwarza jony ujemne, które skutecznie neutralizują zanieczyszczenia utrzymujące się w powietrzu, takie jak alergeny, bakterie czy wirusy. W połączeniu z opcjonalnymi filtrami efektywnie dba o jakość powietrza w pomieszczeniu, co pozytywnie wpływa na zdrowie użytkowników.

Grzałka sprężarki / tacy skroplin

Wykorzystanie grzałki zapobiega oblodzeniu agregatu zimą, dzięki czemu urządzenie ma bardzo szeroki zakres temperatur zewnętrznych. Sprzęt może chłodzić przy temperaturze do-15°C, a grzać nawet przy -25°C! Możliwość działania w niemal każdych warunkach jest szczególnie doceniana w zimniejszych regionach świata.

Grzałka sprężarki / tacy skroplin
Wygodne sterowanie nadmuchem w Gree Fairy Silver

Wygodne sterowanie nadmuchem w Gree Fairy Silver

Klimatyzatory ścienne Gree Fairy Silver wyposażone są w żaluzje, które pozwalają na skuteczne sterowanie nawiewem. Niektóre modele tej serii posiadają jedynie poziome żaluzje. Inne za to mają także pionowe, umożliwiając kierowanie podmuchami z urządzenia w każdą stronę. Dzięki nim użytkownik może ustalić kierunek nadmuchu w taki sposób, aby zapewnić sobie komfort przebywania w pomieszczeniu.

Odczyt temperatury z pilota

Pilot dołączony w zestawie został wyposażony w czujnik, który pozwala na odczyt temperatury otoczenia. Umieszczenie aparatury pomiarowej poza klimatyzatorem pozwala na dużo bardziej precyzyjne badanie warunków termicznych. Uzyskane dane są wykorzystywane także przez jednostkę wewnętrzną wykorzystującą je do dostosowania swoich parametrów pracy w taki sposób, aby zapewniać jak największą wydajność przy minimalnym zużyciu energii.

Odczyt temperatury z pilota
Utrzymanie +8°C

Utrzymanie +8°C

W czasie nieobecności domowników opcja zapobiega zbytniemu wychłodzeniu się pomieszczenia. Dzięki temu czas, jaki klimatyzacja ścienna Gree Fairy Silver potrzebuje do ogrzania pomieszczenia, jest dużo krótszy. Funkcja przydaje się szczególnie w domkach letniskowych i innych budynkach użytkowanych czasowo, które stoją puste w okresie zimowym. Wykorzystując ją, unika się uszkodzenia zamarzających instalacji wodnych.

Zdalne sterowanie klimatyzatorem Gree Fairy Silver

Oprócz standardowych opcji sterowania pracą klimatyzatora, takich jak pilot czy sterowniki, producent opracował aplikację mobilną GREE+. Dzięki niej kontrola urządzenia możliwa jest z każdego miejsca na Ziemi. Wśród dostępnych opcji warto wyróżnić:

 • ustalanie harmonogramu pracy klimatyzatora,
 • sterowanie głośnością urządzenia,
 • programowanie krzywej snu,
 • ustawienie kierunku nawiewu.

Wykorzystanie połączenia z internetem w celu sterowania klimatyzatorem Gree Fairy Silver daje wiele możliwości użytkownikom urządzenia. Dzięki temu możliwe jest np. włączenie sprzętu przed powrotem domowników, aby w pomieszczeniu była odpowiednia temperatura.

Sterowanie Wi-Fi

Pozostałe funkcje w klimatyzatorach Gree Fairy Silver

Regulator czasowy dobowy

Regulator czasowy dobowy

Możliwość zaprogramowania czasu włączenia/wyłączenia klimatyzatora w ciągu doby.

Regulator czasowy tygodniowy (opcjonalnie)

Regulator czasowy tygodniowy (opcjonalnie)

Ustawienie różnego czasu włączenia i wyłączenia urządzenia w dane dni tygodnia.

Pilot bezprzewodowy

Pilot bezprzewodowy

Do klimatyzatora Gree Fairy Silver w standardzie dołączony jest sterownik bezprzewodowy w postaci pilota, który pozwala na sterowanie urządzeniem z odległości.

Sterownik naścienny centralny (opcjonalnie)

Sterownik naścienny centralny (opcjonalnie)

Opcja podłączenia do klimatyzatora centralnego sterownika bezprzewodowego.

Moduł pozwolenia pracy (opcjonalnie)

Moduł pozwolenia pracy (opcjonalnie)

Możliwość podłączenia modułu styku pozwolenia na pracy, który pozwala na włączanie i wyłączenie urządzenia przez np. port karty hotelowej.

Sterowanie BMS

Sterowanie BMS

Opcja podłączenia sprzętu do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem.

Tryb turbo

Tryb turbo

Szybkie schładzanie lub ogrzewanie pomieszczenia połączone z intensywnym nawiewem powietrza.

Oszczędzanie energii

Oszczędzanie energii

Tryb działania ze zmniejszonym poborem energii elektrycznej.

Autoosuszanie

Autoosuszanie

Funkcja osuszania wymiennika ogranicza rozwój drobnoustrojów w jednostce wewnętrznej.

Filtry (opcjonalne)

Filtry (opcjonalne)

Możliwość doposażenia klimatyzatora Gree Fairy Silver w filtry powietrza.

Autodiagnoza błędów

Autodiagnoza błędów

System na bieżąco wykrywa wszelkie nieprawidłowości, które mogą wystąpić w klimatyzatorach Gree Fairy Silver. Użytkownik automatycznie otrzymuje odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu może szybko zareagować i zapobiec możliwym komplikacjom.

Auto restart

Auto restart

Funkcja powrotu do wcześniejszego stanu pracy po zaniku i przywróceniu zasilania.

Gorący start

Gorący start

Funkcja opóźnia pracę wentylatora, aby nawet pierwsze podmuchy miały odpowiednią temperaturę.

7 biegów wentylatora

7 biegów wentylatora

Urządzenie oferuje 7 prędkości wentylatora jednostki wewnętrznej.

3 tryby snu

3 tryby snu

1. tryb – automatyczne zwiększanie temperatury w trybie chłodzenia oraz zmniejszanie w trybie ogrzewania 2. tryb – automatyczne nieznaczne obniżenie temperatury przed obudzeniem 3. tryb – możliwość ustawienia własnej krzywej dla temperatury

Cicha praca

Cicha praca

Tryb pracy ze znacznie ograniczoną głośnością urządzenia.

Osuszanie

Osuszanie

Tryb pozwalający na inteligentną pracę w trybie osuszania powietrza.

 

podobne produkty

Laureaci plebiscytu Orły Instalatorstwa!

UNIVERSE KLIMA pragnie podzielić się informacją że w plebiscycie Orły Instalatorstwa wśród firm instalacyjnych w Krakowie zajęliśmy 3 miejsce z czego spośród firm z branży klimatyzacji jest to miejsce najwyższe.
 
Plebiscyt Orły został stworzony po to, by wyłonić wśród przeciętnych firm — te najlepsze. Nagrodzone firmy, to takie, które są liderami w branży, aktywnie stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, co przekłada się na jakość usług i zadowolenie klienta.