Klimatyzacja domowa z montażem coraz częściej zaczyna pojawiać się w świadomości ludzi i coraz częściej jest to jeden z pierwszych tematów branych pod uwagę przy remoncie lub też wykończeniu mieszkania. Warto więc zwrócić uwagę na to  jakie urządzenie wybieramy (pomocne informacje można znaleźć tutaj) ale też na fakt jak później się takim urządzeniem posługiwać oraz jak o nie dbać. Tym razem skupimy się na tym jak utrzymać takie urządzenie w czystości i czy w ogóle warto to robić oraz czy jest w tym coś podobnego do czyszczenia klimatyzacji jakie znamy z robienia tego w naszych samochodach.

Klimatyzacja domowa wymaga przeglądów gwarancyjnych określonych przez producenta w karcie gwarancyjnej, najczęściej jest to wymóg dwóch przeglądów gwarancyjnych w ciągu roku w celu utrzymania gwarancji. W zakres takiego przeglądu gwarancyjnego wchodzi czyszczenie klimatyzacji z tym że różni się ono ot tego co widzimy w samochodach. W klimatyzacji domowej urządzenie można bowiem dosłownie rozebrać całe na części pierwsze jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Tym sposobem klimatyzacja może zostać wyczyszczona skutecznie i dokładnie.

Samo czyszczenie klimatyzacji polega na wypłukaniu lameli wymienników urządzenia wewnętrznego oraz zewnętrznego środkiem prewencyjnie chroniącym przed powstawaniu pleśni, grzybów czy bakterii. Kolejną czynnością jest udrożnienie odpływu skroplin który zdarza się że się przytka przez co może spowodować zalanie ściany czy też podłogi.

Grzyb czy też pleść w urządzeniu może się rozwinąć ponieważ podczas pracy klimatyzacji jej wymiennik staje się bardzo mokry a wilgoć i różnica temperatur to sprzyjające rozwojowi tych czynników dlatego warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia żeby miało ono powłokę wymienników która zapobiega temu zjawisku.

Ważnym jest że prócz tych czynności w skład przeglądu gwarancyjnego wchodzą również inne równie ważne lub nawet ważniejsze które każdorazowo wykonywane są przez fachowców z UNIVERSE KLIMA. Wraz z czyszczeniem podczas przeglądu gwarancyjnego zostają sprawdzone parametry urządzeń takie jak ciśnienie pracy, parametry poboru prądu, szczelność instalacji, stan czynnika chłodniczego, stan podstaw antywibracyjnych. Wszystkie te parametry składają się na ogólny stan urządzenia i instalacji wykonanej podczas montaz klimatyzacji. {literówka celowa}

Przeglądy gwarancyjne prócz utrzymania gwarancji co owszem jest ważne niosą ze sobą dużo ważniejsze uzasadnienie. O ileklimatyzator kraków to urządzenia które są zazwyczaj bezawaryjne i pozwalają na korzystanie z nich przez naprawdę długie lata (mało wspomnieć że zdarzają się telefony od klientów u których urządzenie ma np. 20 lat i wymaga czyszczenia ale działa) o tyle utrzymanie urządzenia w czystości ma kluczowe znaczenie w dwóch tematach. Po pierwsze często klimatyzator do mieszkaniamontowany jest w naszych mieszkaniach i ważnym jest żeby był on czysty gdyż jeżeli pojawi się w nim pleść lub grzyb to podczas pracy urządzenie skutecznie będzie te zanieczyszczenia rozprzestrzeniać po całym mieszkaniu a grzyb w mieszkaniu już nie jest tak łatwy do usunięcia jak ten powstały w klimatyzacji. Po drugie podczas pracy zaniedbanego urządzenia będziemy narażeni na wdychanie tych zanieczyszczeń co ma duży wpływ na nasze zdrowie. Tak więc dbajmy o nasze urządzenia ponieważ wbrew pozorom jest to mało czasochłonna czynność ale bardzo ważna.

Specjaliści z UNIVERSE KLIMA zawsze chętnie pomogą w utrzymaniu czystości oraz sprawności urządzeń. Zapraszamy do kontaktu.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora