W poszukiwaniu klimatyzacji często kierujemy się znalezionymi informacjami w internecie, wyszukujemy rankingi urządzeń, oglądamy ich recenzję w różnego rodzaju filmikach po czym szukamy konkretnie upatrzonego modelu w jak najkorzystniejszej cenie, ale czy takie podejście zaprowadzi nas do radości użytkowania modelu o który nam chodzi.

Przy takim wyborze na cenę ogólną wykonania usługi składa się bowiem wiele czynników z których największym kawałkiem tortu jest cena urządzenia ale co poza tym ? Otóż poza ceną urządzenia wpływ na cenę mają:

I tak pokrótce wszystkie powyższe pozycje składają się na całokształt przedstawionej oferty, niemniej jednak dla najbardziej wytrwałych miłośników czytania wszystkie z pozycji omówione poniżej, i tak

Jakość użytych materiałów

W dwóch pudłach dostarczanych z klimatyzacją prócz urządzeń nie otrzymujemy żadnych             materiałów potrzebnych do wykonania połączenia między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną, potrzebne zatem są:

Wykonanie montażu:

Należyte wykonanie montażu pozwala cieszyć się bezawaryjnością klimatyzacji przez wiele lat i warto by było żeby ów wykonanie nie było robione w pośpiechu który może spowodować pojawienie się błędów. Montaż montażowi nie równy tak więc przemyślenie poprowadzenia instalacji, uzgodnienie z inwestorem na miejscu oczekiwań, wstępne zlokalizowanie kabli elektrycznych w ścianach na których prowadzone będą pracę i wiele innych czynników składowych samego montażu wpływa na to jak dobrze i jak bezpiecznie montaż zostanie przeprowadzony. Co nie zawsze oczywiste każda firma wykonuje swoje prace inaczej a im niższa cena klimatyzacji w wycenie tym niższy poziom dokładności prac wykonywanych często w prywatnych mieszkaniach inwestorów gdzie raczej nikt nie chciałbym strat spowodowanych właśnie pośpiechem i brakiem dokładności. Przecież czy to nie w mieszkaniach zamiast rewolucji szukamy ciszy i odpoczynku i nie po to właśnie wybierana jest klimatyzacja ? 🙂

Wsparcie gwarancyjno-serwisowe

Tak wiem, brzmi dziwnie przecież jak zepsuje się telefon lub telewizor oddajemy na gwarancje do producenta i nie ma problemu więc ewidentnie autor tekstu popadł w wir fantazji… Czy na pewno ? Otóż klimatyzacja to nie do końca zwykłe wyposażenie mieszkania jak np. mikrofalówka tutaj gwarancja oraz przeglądy gwarancyjne wyglądają zupełnie inaczej. Gwarantem klimatyzacji nie jest producent lecz firma wykonująca montaż i nie do producenta zgłasza się ewentualne usterki a właśnie do firmy którą postanowiliśmy wybrać i zaufać a co za tym idzie najlepiej omijać firmy krzak gdzie jest problem z takimi rzeczami jak przedstawienie:

Podsumowując jeżeli firma nie ma problemu z powyższymi punktami jak najbardziej można jej zaufać i z pewnością nie zostaniemy oszukani.

Wykonanie przez autoryzowaną przez producenta firmę

Lekkie rozszerzenie powyższego punktu a mianowicie aby wykonana klimatyzacja została objęta gwarancją producenci tych urządzeń wprowadzili określone przez siebie kryteria prowadzące do uzyskania Certyfikatu Autoryzowanego Instalatora żeby mieć pewność że urządzenia objęte gwarancją zostały zrobione w sposób określony w serwisowych punktach danego urządzenia. Takie uprawnienia mogą zdobyć wyłącznie osoby posiadające uprawnienia personalne F-Gaz i najczęściej po zdaniu testów wewnętrznych potwierdzających wiedzę i umiejętności. Montaż klimatyzacji w Krakowie prowadzony przez instalatorów UNIVERSE KLIMA zawsze jest oparty o wszystkie potrzebne do tego uprawnienia.

Bezpieczny montaż klimatyzacji.

Urządzenia te objęte są tak zwaną ustawą F-Gaz czyli ustawą o fluoryzowanych gazach cieplarnianych. Prace z tymi gazami wymagają osób wysoko wykwalifikowanych ponieważ gazy te niosą ryzyko narażenia na utratę zdrowia lub życia przy kontakcie z nimi. Z ciekawostek gaz chłodniczy w dzisiejszych klimatyzacjach o nazwie R32 nie jest wybuchowy czy też łatwopalny niemniej jednak może np. poparzyć w przypadku kontaktu ze skórą. Dlatego tak ważnym jest żeby urządzenia w których gaz pracuje były szczelne i tylko takie mogą bezpiecznie służyć długimi latami nie powodując żadnych niepotrzebnych problemów.

Estetyka wykonania.

No cóż, tutaj nie trzeba mówić że, każdy chciałby żeby klimatyzacja prócz komfortu chłodzenia latem była również efektem ozdobnym w mieszkaniu. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia/ubicia urządzeń lub przedmiotów wokół montażu np. drzwi, ścian, podłóg nie są pożądanymi efektami prac jak również krzywo powieszone jednostki, poprzecinane kable w ścianach, mieszkania zakurzone czy też inne efekty nie estetycznie wykończonych prac    po prostu są niemile widziane. Instalatorzy UNIVERSE KLIMA podczas montażu klimatyzacji zabezpieczają podłogę w obrębie montażu jednostki wewnętrznej, sprawdzają wszystko po dwa razy przed przyłożeniem wiertarek do ściany oraz wykonują pracę jak najbardziej bezpyłowo się da a wszystko po to żeby po montażu klimatyzacji w domu czy w mieszkaniu inwestor uniknął wzywania firmy wykończeniowej czy też firmy sprzątającej. Montaż klimatyzacji prowadzony jest w sposób jak najmniej ingerujący w stan mieszkania oraz tak żeby jedynym obowiązkiem inwestora było wpuszczenie i wypuszczenie instalatorów poza tym nie trzeba się interesować zupełnie niczym, instalatorzy przyjeżdżają z urządzeniami, narzędziami oraz dobrymi humorami po to żeby jakość świadczonych przez nas usług była na naprawdę wysokim poziome.

Wiedza i doświadczenie.

W oparciu o te dwie cechy jesteśmy w stanie doradzić najbardziej optymalne oraz ekonomiczne rozwiązanie skutkujące pojawieniem się klimatyzacji w mieszkaniu w miejscu w którym będzie ona najwydajniej pracowała. Doświadczenie firmy UNIVERSE KLIMA zdobywane jest na codziennym montażu klimatyzacji w Krakowie głównie.

Realny termin wykonaia montażu klimatyzacji.

Pozycja dodana w oparciu o rozmowy z klientami którzy spotkali się z praktykami obiecywania terminów z dnia na dzień a potem przeciągania i przekładania ich w nieskończoność. Dla nas brzmi to abstrakcyjnie ale nie jeden z naszych klientów spotkał się z takim potraktowaniem gdzie np. zapłacił pieniądze dostał termin i nigdy nie otrzymał wybranego urządzenia nie wspominając już o wykonaniu prac. Termin montażu w UNIVERSE KLIMA to najczęściej do dwóch tygodni od momentu otrzymania wybranego urządzenia przez klienta. Ustalone terminy są przez nas pilnowane i nie zmieniane ani nie przesuwane nigdy co uważamy za duży atut na tle konkurencji.

Bezpieczeństwo.

UNIVERSE KLIMA jest firmą posiadającą bardzo duże doświadczenie.

Montaż klimatyzacji kraków ? Tylko u nas 🙂 Zapraszamy do kontaktu.

Klimatyzacja z montażem kraków jakiego oczekujesz.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora