Rozróżniamy klimatyzatory przenośne, multisplit, klimatyzator ścienny z montażem występujące w różnych markach jak Klimatyzacja Gree, Klimatyzacja Samsung, Klimatyzacja Rotenso

Zanim wybierzemy dany model urządzenia – czy będzie to klimatyzacja LG, Mitsubishi, klimatyzator multisplit, czy też inna klimatyzacja ścienna z montażem, warto zapoznać się wcześniej z głównymi parametrami sprzętu. Mimo tego, że specjaliści UNIVERSE KLIMA z pewnością doradzą Ci podczas wyboru, opłaca się poznać podstawy, aby zagadnienia te nie były nam zupełnie obce. Istotne okazują się być skróty, takie jak np. COP oraz EER czy kW.

Najważniejsze parametry -> klimatyzacja z montażem

Dobór klimatyzatora oznacza wzięcie pod uwagę kilka czynników. Kluczowa jest na pewno wydajność sprzętu, którą wyraża się w kilowatach (kW). Im ta jest wyższa, tym większą wydajność schładzania ma sprzęt względem metrażu pomieszczenia. Tym samym im większe pomieszczenie tym większa moc określona w kW jest potrzebna. Dobór mocy urządzenia do metrażu opisany dokładniej jest tutaj. W przypadku większości urządzeń, bardzo ważna jest również klasa energetyczna. Jest ona określana za pomocą liter od A do G, gdzie klasy od A do A+++ gwarantują najwyższy poziom energooszczędności.

Na pewno nie można zapomnieć o poziomie generowanego hałasu przez działający klimatyzator. Tutaj poziom ten określany jest za pomocą zmierzenia generowanych decybeli za co odpowiada parametr dB(A) W naszej ofercie możliwe jest odnalezienie cichych klimatyzatorów, które posiadają regulację manualną oraz automatyczną biegów pracy jednostki zewnętrznej co pozwala na regulację również parametru dB(A). Większość urządzeń w ofercie UNIVERSE KLIMA dobierana jest również na podstawie tego parametru tak żeby oferowane urządzenia były również komfortowe w późniejszym użytkowaniu.

Kolejnym parametrami są pobór prądu, czynnik chłodniczy, przepływ powietrza, długość instalacji, a także różnica poziomów i zakres temperatury, jaki posiada konkretny model klimatyzatora. Szczegółowe informację dostępne tutaj. Na bazie tych parametrów, jesteśmy w stanie zbudować sobie obraz tego, czy dany model jest wart naszej uwagi, czy też lepiej rozejrzeć się za innym.

Co oznacza współczynnik COP?

COP to nic innego, jak wskaźnik mocy grzewczej klimatyzatora, w stosunku do ilości energii elektrycznej, jakiej potrzebuje urządzenie, aby móc nagrzać konkretne urządzenie. Jeśli wybierany przez nas klimatyzator ma też zatem służyć do ogrzewania, warto zorientować się wcześniej, czy jego współczynnik COP jest odpowiednio wysoki. Tym sposobem, będziemy w stanie uzyskać zadowalającą wydajność grzewczą przy jednocześnie niskim zużyciu energii. Współczynnik COP na poziomie 5,0 będzie oznaczał, że dany model klimatyzatora przy wkładzie energii elektrycznej w ilości 1 kW, będzie w stanie wygenerować około 5kW energii cieplnej.

EER – co oznacza ten współczynnik klimatyzatora?

EER to analogiczny wskaźnik do tego, co oznacza COP. Oznacza zatem stosunek chłodniczej mocy, do ilości energii, jaka potrzebna jest do schłodzenia konkretnego wnętrza. Tak samo, powinniśmy także podchodzić do wysokości wskaźnika EER. Zatem im ten jest wyższy, tym spotkamy się z mniejszym zużyciem energii przez klimatyzator, przy jednocześnie skutecznym chłodzeniu konkretnego pomieszczenia.

Dodatkowo należy nadmienić, że klimatyzatory nie działają stale w pełnej wydajności, dlatego opracowano specjalne metody, który pozwalają obliczyć ich sprawność energetyczną. Do tego służą wskaźniki SCOP oraz SEER, które biorą pod uwagę sezonową wydajność urządzeń.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora