Trudne tematy wymagają kilku słów omówienia. Przychodzą cieplejsze dni i wielu osobom przypomina się że idzie lato a tym samym trzeba wyprzedzić upały i pomyśleć o klimatyzacji.

Od pomysłu do faktu droga wcale nie jest tak długa jak mogłoby się wydawać. Darmowe wyceny i szybkie terminy realizacji to pojęcia które gonią po internecie wszem i wobec więc nie trudno o otrzymanie oferty na montaż klimatyzacji wybranej przez nas. Oczywiście nie wszyscy znają się na tych urządzeniach gdzie nazwy producentów klimatyzacji potrafią być zupełnie obce jak np. klimatyzacja Gree lub też zupełnie na odwrót bardzo znane jak chociażby klimatyzacja Samsung.

I tak też właśnie w poszukiwaniu oferty na montaż klimatyzacji w danym mieście wystarczy wpisać w wyszukiwarce prostą frazę jak np. montaż klimatyzacji kraków żeby otrzymać kontakt to wachlarza firm które takową ofertę przygotują. Jest to najczęściej prosta czynność jak zapytanie w postaci telefonu lub wiadomości e-mail więc wysyła się takie zapytanie do kilku firm żeby poznać oferty i nagle okazuje się że w każdej wiadomości za to samo urządzenie ceny są różne. Dlaczego tak się dzieje i co jest tego powodem ?

Otóż cena urządzenia to jedno natomiast cena montażu czy materiałów to drugie, dokładniej o tym co składa składa się na cenę montażu można przeczytać tutaj.

Ale jak to jest z tym montażem, czy każda firma pracuje w ten sam sposób ? Mimo wszelkich zapewnień że każdy wykonuje swoją pracę w najwyższych standardach prawda jest nie co inna i nie zawsze efekt prac może zgrywać się z wyobrażeniami czy też oczekiwaniami jakie stawia się firmie instalacyjnej.

Branża montażu klimatyzacji nie jest niczym prostym jest tutaj bardzo dużo czynników których nie dopilnowanie prowadzi do błędów i o ile jeden czy dwa małe błędy jak np. niezauważony brak rozety na wyjściu instalacji ze ściany na zewnątrz i można to łatwo poprawić tak błędy które mogą się zdarzyć podczas montaży jest niesamowicie duża i tak przykładowo:

I wiele wiele innych błędów które wpływają na niezadowolenie klienta.

Jasnym jest, że nikt tych błędów nie popełnia specjalnie dzieją się one najczęściej z pośpiechu, z braku odpowiednich narzędzi, braku odpowiednich materiałów czy ogólne zmęczenie i frustracja. Wszystkie te czynniki najczęściej występują w miejscach w których otrzymujemy najniższą wycenę urządzenia z montażem i prawda jest taka że jeżeli między jedną a drugą firmą w wycenie jest 100zł różnicy to nie jest powód do jakiegoś większego zastanowienia się skąd ta różnica o tyle jeżeli między jedną a drugą ofertą przedstawioną jest różnica w cenie np. 500zł tutaj trzeba pomyśleć skąd ta cena niższa się bierze i czy aby na pewno wysłana do nas ekipa instalatorów będzie składała się z ludzi kompetentnych i znających się na swoim fachu.

Prawidłowo wykonany montaż klimatyzacji to taki który przede wszystkim był poprzedzony krótką  rozmową z inwestorem na temat tego gdzie finalnie ma się znaleźć split ( jednostka wewnętrzna ) a gdzie agregat ( jednostka zewnętrzna ). Kolejną istotną cechą fachowej ekipy instalatorów są warunki pracy jakie sobie organizują na miejscu, jeżeli przed zaczęciem prac jest wszystko zabezpieczane i odsuwane żeby nic nie uszkodzić oraz jak nie wchodzą do mieszkania z siatką jak panowie z usterki to można spodziewać się że mamy do czynienia z faktycznymi fachowcami.

Montaż klimatyzacji powinien być wykonywany przede wszystkim bez pośpiechu i z przemyśleniem każdego ruchu, powinny też zostać w miarę możliwości sprawdzone ściany pod kątem chociażby kabli elektrycznych w miejscach kucia czy wiercenia. Same narzędzia z którymi przyjeżdżają panowie instalatorzy również mają wpływ na to czy praca zostanie wykonana sprawnie i bezpyłowo czy będzie to barbarzyństwo i walka z czasem żeby tylko wyjść co nie doprowadzi do niczego dobrego 🙂

Instalatorzy UNIVERSE KLIMA zawsze przyjeżdżają z pozytywnym nastawieniem, zawsze przyjeżdżają z profesjonalnymi narzędziami i zawsze przyjeżdżają z dużym doświadczeniem po to żeby zadowolenie naszych klientów odzwierciedlało się przed, w trakcie oraz po montażu klimatyzacji.

Szukając frazy montaż klimatyzacji Kraków warto do nas zajrzeć, kontakt telefoniczny, meilowy czy też przez różne komunikatory jak np. messenger czy też whatsupp ułatwia pierwszy kontakt. Przygotowywane wyceny zawsze są indywidualnie dostosowane do każdego mieszkania tak żeby unikając niepotrzebnych kosztów móc proponować urządzenia wybierane przez klientów w jak najbardziej korzystnych cenach przykładając jednocześnie dużo uwagi do kontaktu z producentami i dystrybucjami urządzeń w celu nabywania ich dla klientów z docelowych oryginalnych żródeł.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora