Czas montażu jest zależny od wielu czynników: ilości jednostek zewnętrznych, wewnętrznych, długości, długości linii freonowych. Czy jest to klimatyzacja multisplit, klimatyzacja split, czy kanałowa. W dalszej części artykułu zostaną rozwinięte te i inne kwestie związane z montażem.
Najczęściej zadawanym pytaniem przez klienta jest. Jak długo trwa taki montaż?

Każdy montaż jest inny, każde mieszkanie czy dom jest inaczej zaaranżowane przez ich właścicieli. Aby określić jakiekolwiek ramy czasowe musimy skupić się na jednym wariancie montażowym. Mianowicie klimatyzacji Split. Jedno urządzenie w wewnątrz budynku i jedno na zewnątrz.

Często w branży klienci spotykają się z określeniami ,,montaż podstawowy” ,.  ,,przebicie przez ścianę”.  Rzadko komu te określenia się z czymś kojarzą. Podstawą do określenia długości trwania montażu przyjmiemy określenie: ,, montaż klimatyzacji podstawowy „. Na czym on polega i jak wygląda ze strony technicznej zapraszam do innego artykułu – kliknij tutaj.

Wracając do czasu trwania montażu.

Tego typu montaż trwa średnio od 3 do 7 godzin. Oczywiście trafiły się takie które trwały 15 godzin. Ale o tym za chwilę. Co zatem powoduje tak duża różnice czasowa?? 3 a 7 godziny to ponad dwa razy więcej. Najczęstsza czynności u naszych instalatorów która powoduje wydłużenie czasu montażu klimatyzacji to wykonanie przewiertu. Do połączenia jednostki wewnętrznej z zewnętrzna potrzebujemy wykonania otworu w ścianie. Wcześniej wspominałem że montaż montażowi nie równy i tutaj rozwinę ta myśl.

Zdarza się często że w tym samym bloku ściana zewnętrzna jest to najczęściej ściana balkonowa są wykonane z różnych materiałów. Największym wrogiem instalacji klimatyzacja da tzw. żelbety. Napotkane druty, zbrojenia, innego rodzaju niespodzianki  wewnątrz ściany i twardość materiału sprawia iż tego typu odwiert potrafi trwać nawet kilka godzin. Nasza firma używa profesjonalnego sprzętu do wykonywania odwiertów bezpyłowo. Diamentowe korony wiertnicze jakie stosujemy znaczący skracają tego typu proces. Natomiast dokłada i dobra jakościowo pracę często musi potrwać odpowiedni czas.

Ogromne znaczenie podczas wykonywania montażu klimatyzacji ma usytuowanie i umiejscowienie budynku bądź domu. To nie program ,,Usterka” i nasi instalatorzy przyjeżdżają autami dostawczymi nie na rowerach i mają masę sprzętu i narzędzi do wykonania usługi który musi znaleźć się w miejscu montażu klimatyzacji. Więc różnica czasu na wykonanie tych czynności będzie zupełnie inna pod domem gdzie po otwarciu auta jest dostęp do narzędzi i materiałów a w pięcio-piętrowej kamienicy w centrum miasta bez windy i parkingu.  Kolejnym punktem determinującym czas wykonania montażu klimatyzacji są warunki zastane na lokalu. Mieszkania w obecnych czasach są różnej wielkości mniejsze i większe. Z tymi mniejszymi jest często dużo problemów z miejscem do pracy. Instalator wykonujący usługę montażu klimatyzacji potrzebuje zaledwie kilka metrów swobodnej przestrzeni. A o to bardzo często jest ciężko.  Montaże wykonane w mieszkaniach bądź domach już zamieszkałych  trwają troszkę dłużej niż te w stanach surowych ze względu iż na wyposażenie i rzeczy właścicieli należy zwrócić szczególną ostrożność, aby nic nie uszkodzić.

Natomiast czynników wpływających na czas wykonywania usługi jest bardzo dużo. Ciężko tutaj opisać każdy z nich i rozwinąć dla lepszego zrozumienia. Przytoczę jeszcze na koniec sytuację z życia która przydarzyła się naszym instalatora. Podczas montaż klimatyzacji Kraków w 10 piętrowym bloku na samym początku wystąpiła awaria windy, urządzenie klimatyzacyjne i narzędzia instalatorzy nosili przez kilka godzin schodami. Na domiar złego  trwał remont klatki schodowej gdzie układano glazurę. A gwoździem do trumny tego dnia była awaria prądu w budynku.

Cały proces instalacyjny przesunął się o dobrych kilka godzin.

Więc jaka jest odpowiedź na pytanie. Jak długo trwa montaż? My naszym klientom odpowiadamy że warto zarezerwować na to cały dzień od godzin porannych do wieczornych. Systemy multi split i innego rodzaju opcje ustalmy indywidualnie do potrzeb klienta 😉 

montaż klimatyzacji

klimatyzacja z montażem

klimatyzacja z montażem kraków

montaż klimatyzacji kraków

klimatyzacja do domu

klimatyzacja do mieszkania

klima do domu

instalacja klimatyzacji

montaż klimatyzatora