Wbrew pozorom mimo wielu cech i możliwości dzisiejszych klimatyzacji korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawić kłopotów nawet najmniej technicznym osobom. W zasadzie większość dzisiejszych klimatyzacji działa automatycznie i korzystanie z nich najczęściej ogranicza się do uruchomienia klimatyzacji, cała reszta jest pilnowana przez urządzenie i znajdujące się w nim czujniki, niemniej jednak postaram się przybliżyć pewne kwestie. Montaż klimatyzacji.

Klimatyzacje różnią się od siebie wyglądem, jakością czy też funkcjami. Jedne posiadają filtry przeciwkurzowe inne dodatkowo antybakteryjne filtry różnego rodzaju, są też jonizatory, czujniki ruchu i obezności, funkcje autooczyszczania, funkcje ciepłego startu i wiele różnych innych funkcji których szczegółowy opis zawsze znajduje się w instrukcji wybranego urządzenia.

Podstawowymi funkcjami łączącymi większość urządzeń jest ustawianie oczekiwanej temperatury, ustawianie kierunku wydmuchiwanego powietrza, wybór trybu pracy  np. tryb chłodzenia lub tryb grzania.

Po uruchomieniu klimatyzacji i ustawieniu kierunku wydmuchiwania powietrza większość urządzeń zapamięta go i przy kolejnych uruchomieniach będzie on zapamiętywany. Ważnym jest żeby ustawić urządzenie tak by chłodziło mieszkanie nie dmuchając bezpośrednio na miejsca w których siedzimy co może spowodować przeziębienie ponieważ klimatyzacja dmucha powietrzem o temperaturze około 5-7st. C.

Kolejną rzeczą jest wybranie oczekiwanej temperatury i np. latem wybierając 22st w trybie chłodzenia jednostka wewnętrzna na podstawie zmierzonej temperatury w pomieszczeniu podejmie decyzję o działaniu i tak w momencie gdy temperatura w pomieszczeniu będzie wyższa od tej zadanej uruchomi się jednostka zewnętrzna oraz wentylator jednostki wewnętrznej w celu obniżenia temperatury, w momencie wykonania zadania jednostka zewnętrzna oraz wentylator jednostki wewnętrznej zostaną wyłączone a temperatura pokoju będzie mierzona na bieżąco i w momencie gdy wzrośnie proces znów się powtórzy.

W trybie grzania zasada ta działa podobnie z tym że tu uruchomienie urządzenia zewnętrznego i wentylatora jednostki wewnętrznej następuje w momencie gdy temperatura pomieszczenia spadnie poniżej temperatury zadanej.

Tu należy też wspomnieć o tym iż w trybie grzania gdy jednostka wewnętrzna wydmuchuje powietrze ciepłe jednostka zewnętrzna wydmuchuje powietrze zimne i może się okazać że zamarznie wymiennik na zewnątrz wtedy wentylator jednostki wewnętrznej zostaje wyłączony, jednostka zewnętrzna zmienia bieg pracy czynnika chłodzącego żeby się rozmrozić tzw. defrost co jest zupełnie normalnym zjawiskiem, po rozmrożeniu jednostka zewnętrzna znów zmienia obieg czynnika i ponownie jednostka wewnętrzna dmucha ciepłym powietrzem. Klimatyzacja z montażem.

Klimatyzacja daje również możliwość wybrania z jaką mocą ma dmuchać jednostka wewnętrzna. Tutaj tak naprawdę dostosowujemy ten parametr wedle uznania warto jednak zwrócić uwagę na fakt iż im mniejsza moc dmuchania tym zużycie prądu jest mniejsze a urządzenie pracuje ciszej. Niezależnie od wybranej mocy dmuchania wydajność urządzenia tak naprawdę się nie zmienia i zarówno na minimalnym biegu wentylatora jak i maksymalnym pomieszczenie zostanie wychłodzone tylko w różnym czasie.

Tak naprawdę to główne cechy działania klimatyzacji. Po ustawieniu tych cech póki nie będziemy chcieli dokonać zmiany urządzenie zapamiętuje wybór a korzystanie z klimatyzacji kończy się na uruchomieniu i wyłączeni, cała reszta dzieje się automatycznie. Można również użyć programowania ustawiając godzinę uruchomienia czy wyłączenia urządzenia a tym samym zapominamy o czymkolwiek związanym z klimatyzacją i działa ona automatycznie.

Mam nadzieję że przybliżyłem podstawy działania klimatyzacji. Zapraszam do kontaktu ze specjalistami UNIVERSE KLIMA z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą wybrać urządzenie oraz wykonają montaż klimatyzacji w sposób sprawny i solidny.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja z montażem

Klimatyzacja z montażem kraków

Montaż klimatyzacji kraków

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

Klima do domu

Instalacja klimatyzacji

Montaż klimatyzatora